Tarih: 01.01.0001 00:00

‘Gelin Canlar Bir Olalım’

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Tuzla’daki 6 Cemevi’nin muharrem ayı nedeniyle birlikte düzenlediği programa katıldı. Başkan Yazıcı, muharrem ayının birlik ve beraberliğe vesile olmasını temenni etti. Anadolu Alevi Derneği,

‘Gelin Canlar Bir Olalım’
 Gelecek Nesilleri Hz. Hüseyin’in Kıyamından Çıkan Derslerle Yetiştirmemiz Lazım

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, muharrem ayının birlik ve beraberliğe vesile olmasını temenni etti. Hz. Hüseyin’in kıyamının gelecek kuşaklara ders niteliği taşıdığını vurgulayan Başkan Yazıcı, “İnşallah Rabbim bizleri Allah’ın, Hz. Peygamberin ve onun sevgisinden bizi ayırmasın. Bundan en güzel şekilde faydalanmayı, muharremin feyzinden bereketinden faydalanmayı, bundan bir şeyler çıkartabilmeyi Allah bize nasip etsin. Her dönemde olduğu gibi bu dönemde de bir kötünün olduğunu, bir yezidin olduğunu, bu kötülüğün karşında da bir iyinin olduğunu biliyoruz. Öncelikle Allah birlik ve beraberliğimizi bozmasın. Bu dönemde maziden alınan derslerle geleceği onarabilmek ve geliştirebilmek lazım. Hz. Hüseyin’in kıyamından ders alabilmek, o kıyamdan alınan derslerle günümüzden geleceği tezahür edebilmek gerekiyor. Bu dönemde de maddi ve manevi o kötülükler üstümüzde bulunuyor. Teknolojinin gelişmesi, dünyanın ufalmasıyla gençlerimiz ve neslimiz bir tehdit altında yaşıyor. Her türlü kötülüğün ve şerrin üstünde, omuzlarında iktidar kurmaya çalışılan bu dönemde, İslam dairesindeki Alevi ve Sünni bütün kardeşlerimizin gelecek nesilleri daha iyi koruyabilmesi lazım. Geçmişten ders alabilmesi lazım. O kıyamdan çıkan derslerle gelecek nesilleri yetiştirmek lazım. Benim üstüme düşen görev ne? O kıyamda ne vardı? Günümüz açısından bütün dünyevi zevkler kendisine vaat edilmesine rağmen Hz. Hüseyin Efendimiz, hepsini bir kenara itmiş, müslümanların hak ve hukukunu çiğneyen yönetim karşısında adalet ve hürriyet söyleminde bulunmuş, o dönemde babadan oğla geçen bir yönetim karşısında demokrasiyi savunmuş. Hz. Hüseyin, o dönemde Kur’an-ı Kerim’den, ümmetten uzaklaşan o yönetim karşısında Kur’an-ı Kerim, sünnet ve cenneti ifade ederek o kıyamda hiç bir şeyi kabul etmemiş, bunları haykırarak da gelecek nesillere çok güzel bir ders vermiş. Allah O’ndan razı olsun” şeklinde konuştu. Değerlerimizin gençliğe iyi öğretilmesi gerektiğini savunan Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, “Tuzla Belediye Başkanı olarak İslam dairesindeki bütün kardeşlerimizi, nesillerimizi bütün gelenek ve göreneklerimiz, inançlarımız, manevi iklimimizle geleceğe hazırlayabilmek için, her türlü kötülükten ve her dönemdeki yezidlerden koruyabilmek için üstümüze düşen ne görev varsa biz yapmaya hazırız.” dedi.  

Bu Topraklara Sevgiden Başka Tohum Ekmeyiz
Tuzla Kaymakamı Ali Rıza Çalışır ise, birlik, beraberlik, kardeşlik duyguları içerisinde bir araya geldiklerini belirterek, bu ay tezahür eden birçok güzelliğin yanında Kerbela gibi üzücü bir olayın yer aldığını ve bundan da dersler çıkartılması gerektiğini söyledi. Kaymakam Çalışır, “Hacı Bektaş Veliler, Yunus Emreler, Mevlanalar… Bu memleketin canları, ozanları, erenleri aslında farklı cümlelerde aynı şeyleri söylemişler. Hacı Bektaş Veli’nin ‘İncinsende incitme’ sözünden, Yunus’un ‘Bir gönül yıktın ise o kıldığın namaz değil, yetmiş iki millet dahi elin yüzün duymaz değil’ sözü arasında ne fark var. Aynı şeyleri ifade ediyor. Biz bu topraklara sevgiden başka tohum ekmeyiz.” dedi.
Hitit Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Osman Eğri ise konuşmasında “İmam Hüseyin Efendimizin boşuna şehadet şerbetini içmediğini, bütün müminleri, bütün müslim canları birleştirdiğine şahit olduk. Birliğimizi, dirliğimizi perçinlediğimiz bir gün. İnşallah burada oruç açmada yenen lokmalar rıza lokması olur.” ifadelerini kullandı.

 


İzsiz, Neden İstifa Etti? Hangi partiye Katılacak?

Keşan'da Kadın Kolları Başkanı Emine Gegeoğlu adaylığını açıkladı

255 STK'dan Müfredat Çalışması

Zafer Partili Bayır'dan Yunanistan teftişine sert yanıt

Buruk Teşekkür…

ÜLKÜCÜ BAŞKANDAN CUMHUR İTTIFAKI ADAYLARINA TAM DESTEK

Muhsin Yazıcıoğlu Manisa'da anıldı

Türkiye Yüzyılı’na damgasını vuracak projeler

Darıca’nın diş hastanesi projesi hazır!

Bursa'da dağ yöresi kırsal turizmle kalkınacak

İYİ Parti’den Dünya Emekçi Kadınlar Günü açıklaması

Dünya Kadınlar Günü'nde Emel Gözükara Durmaz'dan önemli mesaj

Mert Yöneyer: “Ayırmadan ayrışmadan Foça için çalışacağız”

MHP %33.20 Puan ile Önde

Düzce'de Faruk Özlü'den 100 proje tanıtımı 


ÖZER, SİYASİ PARTİLER VE DERNEKLERLE BAYRAMLAŞTI

ESENYURT’TA KURBAN KESİM ALANLARI TEMİZLENDİ

Çolak, Dikleşmeden Dik Duracağız..! ( GÖRÜNTÜLÜ HABER )

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan muhalefete 'siyaset' mesajı

KARYA FARMA HBX AR-GE'DEN İNCİR VE ZEYTİN YAPRAĞI PROJESİ

Yığılca’da motosiklet kazası: 2 kişi ağır yaralandı 

Başkan Şadi Özdemir: "Engelleri birliktelikle aşacağız"

İzsiz, Neden İstifa Etti? Hangi partiye Katılacak?

Başkan Çalık, Tecrübelerini Gençlere Aktardı

Murat Kurşun’dan üçü bir arada çıkış

Bakan Koca, uayardfı yasa peşlerinde...

Jandarmadan öğrencilere huzur ve güven eğitimi

Kurslar hayatlarını değiştirdi

5 ayda 16 milyon 'turistik' yolcu ağırlandı

Bakan Tekin, Kutadgu Bilig Okumaları Türkiye Paneli'nde

Öğretmenlerin iller arası yer değiştirmeleri belli oldu

Erdoğan'dan Beklenen iade-i ziyaret yapıldı

Başkan Alemdar: “Verdiğimiz sözleri tek tek tutuyoruz”

İstanbul'un 4 iştirakine 'uluslararası' ödül

7,1 milyon hektar arazi suya kavuştu

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.