Tarih: 01.01.0001 00:00

İnsanı Yaşat Ki Devlet Yaşasın

Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan; “Semt Konaklarımızda Açtığımız Anaokullarımızda 600 Tane Çocuğumuza Eğitim Veriyoruz”

İnsanı Yaşat Ki Devlet Yaşasın
 İnsanı Yaşat Ki Devlet Yaşasın  

Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan; “Semt Konaklarımızda Açtığımız Anaokullarımızda 600 Tane Çocuğumuza Eğitim Veriyoruz”

BEYOĞLU-Beyoğlu Belediyesi Turabibaba Kütüphanesi tarafından 23 Nisan etkinlikleri kapsamında Çıksalın Meydanı’nda düzenlenen Çocuk Şenliği’ne katılan Başkan Demircan, “Kültürel ve sanatsal etkinlikler insanın ruhunu ve bedenini yetiştirmek için var. Onun için Beyoğlu Belediyesi’nin 15 Semt Konağında, okullarda, Kefken Kampı’nda, Gençlik Merkezi’nde altını çizip özellikle yapmaya çalıştığımız budur.” dedi.

 

Beyoğlu’nda 23 Nisan coşkusu tüm hızıyla devam ediyor. Beyoğlu Belediyesi Turabibaba Kütüphanesi’nin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla düzenlediği Çocuk Şenliklerinin bu seferki adresi Halıcıoğlu Çıksalın Meydanı oldu. Öğrencilerin ve velilerin yoğun ilgi gösterdiği etkinlikte, öğrenciler sahnelediği bir birinden güzel gösterilerle katılımcılara unutulmaz bir gün yaşattı. Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan ve Van Muradiye Kaymakamı Mehmet Fatih Çelikel de şenliğe katılarak öğrencilerin sahne performanslarını yerinde izledi.

 

ÇOCUKLARIMIZ BİZİM GELECEĞİMİZ

Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan etkinlikte yaptığı konuşmasında, çocukların geleceğe ruhen ve fizikken hazırlıklı olmaları için kültür, sanat, sinema, tiyatro gibi etkinliklerin yapılması gerektiğini belirterek, “Beden dili her şey. Şu sahneye çıkmak, koroda olmak, şarkı söylemek, tiyatro yapmak bir çocuğun beden dilini geliştirmesi için çok önemli. Kültürel ve sanatsal etkinlikler insanın ruhunu ve bedenini yetiştirmek için var. Onun için Beyoğlu Belediyesi’nin 15 Semt Konağında, okullarda, Kefken Kampı’nda, Gençlik Merkezi’nde altını çizip özellikle yapmaya çalıştığımız budur. Çocuklarımız bizim geleceğimiz.” dedi.

 

                SEMT KONAKLARIMIZDA 600 ANAOKULU ÖĞRENCİMİZE EĞİTİM VERİYORUZ

Başkan Demircan, “Belediye olarak yolları zaten yapıyoruz, çöpleri de topluyoruz, kentsel dönüşüm de yapıyoruz. Ama önemli olan insan, önemli olan çocuklar. Onları nasıl eğitiriz, nasıl yönlendiririz, nasıl bilinçlendiririz, onları gelecekte iş aş sahibi nasıl yaparız, yaptıktan sonra nasıl mutlu yaparız, nasıl başarılı yaparız, işleri nasıl daim olur? Asıl derdimiz bu. Dolayısıyla anneler, babalar ne düşünüyorsa devletimiz de aynı şeyi düşünüyor, belediye de aynı şeyi düşünüyor. Çünkü insanı yaşat ki devlet yaşasın. Geleceğimiz çocuklarımız, gençlerimiz. Onun için Semt Konaklarımızda açtığımız Anaokullarımızda 600 tane çocuğumuza eğitim veriyoruz. Okullarımızla ilgileniyoruz, destek vermeye çalışıyoruz. Eksik olmasın müdürlerimiz, öğretmenlerimiz hepsi bu işte. Beyoğlu bu anlamda şanslı.” diye konuştu.

 

ULUSAL EGEMENLİĞİMİZİN DEVAMI GENÇLERİMİZİN ELİNDE

Van Muradiye Kaymakamı Mehmet Fatih Çelikel ise, dünyanın hiçbir ülkesinde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı gibi çocuklara atfedilmiş bir bayramın olmadığını ifade ederek, “Bu sadece bize mahsus. Sadece kendi kendimize de değil, dünyanın tüm milletlerinden çocuklarla beraber kutladığımız bir bayram. Bizim için kutlu bir gün çünkü ulusal egemenliğimizin de tescillendiği bir gün. Ulusal egemenliğimizin devamı da bu gençlerimizin elinde. İnşallah milli şuur, milli bilinç ile milli ve manevi duygulara sahip olarak memleketimizi bulunduğu yerden çok daha iyi yerlere götürecekler.” şeklinde konuştu.

 


İzsiz, Neden İstifa Etti? Hangi partiye Katılacak?

Keşan'da Kadın Kolları Başkanı Emine Gegeoğlu adaylığını açıkladı

255 STK'dan Müfredat Çalışması

Zafer Partili Bayır'dan Yunanistan teftişine sert yanıt

Buruk Teşekkür…

ÜLKÜCÜ BAŞKANDAN CUMHUR İTTIFAKI ADAYLARINA TAM DESTEK

Muhsin Yazıcıoğlu Manisa'da anıldı

Türkiye Yüzyılı’na damgasını vuracak projeler

Darıca’nın diş hastanesi projesi hazır!

Bursa'da dağ yöresi kırsal turizmle kalkınacak

İYİ Parti’den Dünya Emekçi Kadınlar Günü açıklaması

Dünya Kadınlar Günü'nde Emel Gözükara Durmaz'dan önemli mesaj

Mert Yöneyer: “Ayırmadan ayrışmadan Foça için çalışacağız”

MHP %33.20 Puan ile Önde

Düzce'de Faruk Özlü'den 100 proje tanıtımı 


KARYA FARMA HBX AR-GE'DEN İNCİR VE ZEYTİN YAPRAĞI PROJESİ

Yığılca’da motosiklet kazası: 2 kişi ağır yaralandı 

Başkan Şadi Özdemir: "Engelleri birliktelikle aşacağız"

İzsiz, Neden İstifa Etti? Hangi partiye Katılacak?

Başkan Çalık, Tecrübelerini Gençlere Aktardı

Murat Kurşun’dan üçü bir arada çıkış

Bakan Koca, uayardfı yasa peşlerinde...

Jandarmadan öğrencilere huzur ve güven eğitimi

Kurslar hayatlarını değiştirdi

5 ayda 16 milyon 'turistik' yolcu ağırlandı

Bakan Tekin, Kutadgu Bilig Okumaları Türkiye Paneli'nde

Öğretmenlerin iller arası yer değiştirmeleri belli oldu

Erdoğan'dan Beklenen iade-i ziyaret yapıldı

Başkan Alemdar: “Verdiğimiz sözleri tek tek tutuyoruz”

İstanbul'un 4 iştirakine 'uluslararası' ödül

7,1 milyon hektar arazi suya kavuştu

Hava sıcaklığı artmaya devam edecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yoğun diplomasisi

Edirne U11 Ligi devam ediyor

Bakan Kacır: Uzaydaki kapasitemiz daha da ilerleyecek

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.