Tarih: 01.01.0001 00:00

Kefken Kampı'nda Muhteşem Gösteri

Beyoğlu Belediyesi Kefken Çevre ve Yaz Kampı’nda bir haftalık eğitim alan öğrencilerin hünerlerini sergilediği veda gecesine katılan Başkan Demircan, “Çocuklarımızın kişisel iletişimlerini, beden dillerini iyi kullanabilmeleri için b

Kefken Kampı'nda Muhteşem Gösteri

Beyoğlu Belediyesi’nin 14 yıldır devam eden Kefken Çevre ve Yaz Kampı her hafta yeni misafirlerini ağırlamaya devam ediyor. Bugüne kadar Türkiye’nin ve dünyanın dört bir yanından 70 bini öğrenci olmak üzere toplamda 230 bin kişiyi misafir eden Kefken kampı, bu hafta da Van Muradiye, Adapazarı ve Beyoğlu’ndan 300 öğrenciyi ağırladı. Kefken’de ilk defa ailesinden uzakta kamp hayatıyla tanışan çocuklar, aldıkları bir haftalık eğitimlerin ardından, öğrendiklerini düzenlenen veda gecesinde sergilediler. Geceye, velilerle birlikte Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan da katılarak öğrencilerin sahne performanslarını yerinde izledi.

 

Hem Eğlendiler, Hem Öğrendiler

Resim, müzik, tiyatro, satranç, futbol, basketbol, voleybol gibi pek çok branşta kendi tercihleri doğrultusunda eğitim alan minikler bunun yanı sıra “Değerler Eğitimi” dersiyle de vatanseverlik, kardeşlik, birliktelik konularında uzman öğretmenler tarafından eğitildi. Derslerden arta kalan zamanda yüzmeden spora, sevilen çocuk filmlerinden tiyatro gösterilerine kadar pek çok faaliyette eğlenceli zaman geçiren çocuklar bir anlamda yaz tatilinin tadını çıkardı. Unutulmaz anılarla geçen bir haftanın ardından veda gecesinde sahneye çıkan minikler sahne performanslarıyla izleyenlerden tam not aldılar.

          

Çocukların Beden Dilini Öğrenmesi Çok Önemli

Öğrencilerin sahne performanslarını çok beğendiğini belirten Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, “Bu güzel dünyayı cennete çevirecek olan da insandır, cehenneme çevirecek olan da yine insandır. Onun için en önemli şey insanı eğitmektir. Müzik; çocuk müzisyen olsun diye öğretilmez, tiyatro; çocuk tiyatrocu olsun diye öğretilmez. Çocuklarımızın kişisel iletişimlerini, beden dillerini iyi kullanabilmeleri için bu aktivitelere ihtiyaç var. İstanbul’da, hizmet sektörünün revaçta olduğu bir kentte, yavrularımızın okullarını okurken, bunun yanı sıra kültürel ve sanatsan faaliyetlere katılmaları zaruridir. Çocuğun tiyatroyla kendi beden dilini öğrenmesi çok önemli. Beden dili eğitimi yoksa, müzik kültürü yoksa, bu çocuklarımız için çok büyük bir eksikliktir.” dedi.

 

Çocuklarımıza Özgüven Aşılayabiliyorsak Ne Mutlu Bize

Başkan Demircan, “Belediye Başkanı olduğum ilk günden itibaren şöyle düşündüm; yollar yapılır, parklar ve bahçeler yapılır, biraz eksik kalsalar da olabilir. Ama yavrularımızın, gençlerimizin vakitleri geçiyor. Onlar ortaokul ve lisede burada alabileceklerini aldılar aldılar, alamazlarsa bir daha fırsatları yok. Hayat çok hızlı geçiyor. Çocukların bu kampta geçirdikleri günler aynı zamanda ömürleri boyunca hatırlayacakları güzel bir hatıra olarak kalacak. Bu kampta, bu gökyüzünün altında, çocukları düşünmeye sevk edebiliyor, öz güven aşılayabiliyor ve onları hayata bağlayabiliyorsak ne mutlu bize. Çünkü biz insanlar için çalışıyoruz, insanlığa hizmet ediyoruz. Anne ve babalara evlatlarını bu kampa gönderdikleri için de ayrıca teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.


İzsiz, Neden İstifa Etti? Hangi partiye Katılacak?

Keşan'da Kadın Kolları Başkanı Emine Gegeoğlu adaylığını açıkladı

255 STK'dan Müfredat Çalışması

Zafer Partili Bayır'dan Yunanistan teftişine sert yanıt

Buruk Teşekkür…

ÜLKÜCÜ BAŞKANDAN CUMHUR İTTIFAKI ADAYLARINA TAM DESTEK

Muhsin Yazıcıoğlu Manisa'da anıldı

Türkiye Yüzyılı’na damgasını vuracak projeler

Darıca’nın diş hastanesi projesi hazır!

Bursa'da dağ yöresi kırsal turizmle kalkınacak

İYİ Parti’den Dünya Emekçi Kadınlar Günü açıklaması

Dünya Kadınlar Günü'nde Emel Gözükara Durmaz'dan önemli mesaj

Mert Yöneyer: “Ayırmadan ayrışmadan Foça için çalışacağız”

MHP %33.20 Puan ile Önde

Düzce'de Faruk Özlü'den 100 proje tanıtımı 


KARYA FARMA HBX AR-GE'DEN İNCİR VE ZEYTİN YAPRAĞI PROJESİ

Yığılca’da motosiklet kazası: 2 kişi ağır yaralandı 

Başkan Şadi Özdemir: "Engelleri birliktelikle aşacağız"

İzsiz, Neden İstifa Etti? Hangi partiye Katılacak?

Başkan Çalık, Tecrübelerini Gençlere Aktardı

Murat Kurşun’dan üçü bir arada çıkış

Bakan Koca, uayardfı yasa peşlerinde...

Jandarmadan öğrencilere huzur ve güven eğitimi

Kurslar hayatlarını değiştirdi

5 ayda 16 milyon 'turistik' yolcu ağırlandı

Bakan Tekin, Kutadgu Bilig Okumaları Türkiye Paneli'nde

Öğretmenlerin iller arası yer değiştirmeleri belli oldu

Erdoğan'dan Beklenen iade-i ziyaret yapıldı

Başkan Alemdar: “Verdiğimiz sözleri tek tek tutuyoruz”

İstanbul'un 4 iştirakine 'uluslararası' ödül

7,1 milyon hektar arazi suya kavuştu

Hava sıcaklığı artmaya devam edecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yoğun diplomasisi

Edirne U11 Ligi devam ediyor

Bakan Kacır: Uzaydaki kapasitemiz daha da ilerleyecek

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.