Tarih: 24.11.2023 19:16 1782

Balıkçı Kenan: Öğretmenleri ağırlamak büyük bir onur

Programda konuşan, Beylikdüzü İlçe Milli Eğitim Müdürü Yasef Bakırcı, “Bir çok eğitimciyi Beylikdüzü’nde ağırlamak büyük bir onur hele 24 Kasım Öğretmenler Günü olması dolayısıyla bizleri de mutlu etti.

Balıkçı Kenan: Öğretmenleri ağırlamak büyük bir onur

24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla İstanbul’un ünlü balıkçısı aynı zamanda Türkiye Deniz Canlıları Müzesi kurucusu Kenan Balcı öğretmenleri ağırladı. Öğretmenlerin günün kutlayan Balcı, “Onların çok kutsal bir meslekleri olduğunu” söyledi. 

Türkiye Deniz Canlıları Müzesi öğretmenleri ağırladı. Daha önce de defalarca kez öğrencilerin geldiği müzenin kurucusu olan balıkçı Kenan Balcı ile müzeyi gezen öğretmenler, deniz canlıları hakkında bilgi edindi. Kenan Balcı müzedeki balıklara yoğun ilgi gösteren eğitimcilere kendi eliyle balık ikram etti. Öğretmenler, halk ozanları eşliğinde şarkılar söyleyerek doyasıya eğlendi. 24 Kasım Öğretmenler Günü etkinliğinde konuşan müze kurucusu Kenan Balcı, “Bu özel günde konuklarımız öğretmenler oldu. Onların hakkını ödeyemeyiz. Çok kutsal bir görevleri var. Onları ağırladığımız için çok mutluyum” dedi.

 

BİR ÇOK EĞİTİMCİYİ AĞIRLAMAK BÜYÜK BİR ONUR

 

Programda konuşan, Beylikdüzü İlçe Milli Eğitim Müdürü Yasef Bakırcı, “Bir çok eğitimciyi Beylikdüzü’nde ağırlamak büyük bir onur hele 24 Kasım Öğretmenler Günü olması dolayısıyla bizleri de mutlu etti. Tabi Kars, Ardahan, Iğdır aynı coğrafyada ama bu 3 şehri yan yana getiren bir derneğimiz var. Bu benim hep ilgim çekmiştir. Bir çok şehir tek başına dernekleşme sorunu yaşarken aynı coğrafyadan 3 şehrin bir araya gelerek bu birliği ve beraberliği göstermesi çok anlamlı. Öncelikle bu birlik ve beraberliğin kıymetini bilmenin ne kadar anlamlı olduğunun altını çizmek istiyorum. Ve sizleri bu birlik ve beraberliğinizden dolayı tebrik ediyorum “ dedi.

 

KENAN BALCI’YA ÖĞRETMENLERDEN TEŞEKKÜR

 

Kars-Ardahan-Iğdır Maarif Derneği Başkanı Soner Polat ise, “Biz eğitimci bir derneğiz. Öğretmenlerden ve eğitimcilerden oluşuyoruz. Şimdiye kadar öğretmenlerimiz ile birlikte birçok etkinlik yaptık. Ama bizim için bu etkinliğin ayrı bir önemi var. Bugün kendimize, öğretmenlere bir etkinlik yaptık. Burada bizi buluşturan Kenan abimize çok teşekkür ediyoruz. Ben bu vesile ile öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyorum. Şehit olan öğretmenlerimiz başta Aybüke ve Necmettin öğretmenimiz olmak üzere bütün şehit öğretmenlerimizi rahmetle anıyorum. Gazi olanlara sağlık sıhhat diliyorum” ifadelerini kullandı.

HER ŞEY UNUTULUR ÖĞRETMENLERİN ÖĞRETTİKLERİ UNUTULMAZ

 

Bir çok şey unutuluyor ama öğretmenlerin öğrettikleri unutulmuyor diyen müze kurucusu Kenan Balcı, “Ben 67 yaşındayım. Hayatımız boyunca bir çok şeyle karşılaştık. Bir çok şeyi unuttuk. Ama öğretmenlerimizin bize öğrettiklerini unutmadık. Onların bize öğrettikleri ilk günkü gibi aklımızda. Öğretmenleri görünce 50 sene önceki öğretmenlerim aklıma geldi. Hepsine teşekkür ederim” diye konuştu.

 

BALIK TAVSİYE ETTİ

 

Öğretmenlere balık ikram eden ünlü balıkçı Kenan Balcı, “Bu sene balık bol. O yüzden herkese balık tavsiye ediyorum. Bugün palamut, yarın hamsi. Hangi balık bol çıkmışsa o balığı tüketelim. Ama en az haftada iki kez balık yiyelim. Özellikle çocuklarımıza mutlaka balık yedilerim. Onların kemiklerini güçlendiriyor. İçinde katkı maddesi yok. Doğal ilaç. Aynı zamanda denizlerimizide temiz tutmamız çok önemli. Denizlerimize evimiz gibi bakmalıyız. Oralar bizim bacasız fabrikalarımız. Sürekli çeşit, çeşit ürün veriyor” şeklinde konuştu.


 


Saniye Caran’a iade-i ziyaret

Yeniden Refahlı Milletvekili Bekin'den 'ekümenik' Eleştiri!

AK Parti’de Bayramdan Sonra İlk Görevden Alınmalara Bugün Başlanması Bekleniyor.

4 Saatlik Görüşme Sona Erdi! Gözler Kırmızı Dosyada

İzsiz, Neden İstifa Etti? Hangi partiye Katılacak?

Keşan'da Kadın Kolları Başkanı Emine Gegeoğlu adaylığını açıkladı

255 STK'dan Müfredat Çalışması

Zafer Partili Bayır'dan Yunanistan teftişine sert yanıt

Buruk Teşekkür…

ÜLKÜCÜ BAŞKANDAN CUMHUR İTTIFAKI ADAYLARINA TAM DESTEK

Muhsin Yazıcıoğlu Manisa'da anıldı

Türkiye Yüzyılı’na damgasını vuracak projeler

Darıca’nın diş hastanesi projesi hazır!

Bursa'da dağ yöresi kırsal turizmle kalkınacak

İYİ Parti’den Dünya Emekçi Kadınlar Günü açıklaması


YTÜMED’DE FATİH ECE 3. KEZ BAŞKAN SEÇİLDİ

Ankara Üniversitesi Diş Hekimliği'ne İki Yeni Belge

Vadi Açıkhava'da Diva Bebe rüzgârı

Türkü dünyasında heyecan verici düet

ABD'de kedi sevmeyi özleyenlerin adresi

PROMOGIFT İstanbul yeni ihracat fırsatları oluşturacak

Emekli Sandığı'nda fark ödemeleri 26 Temmuz'da

Kadınlar aşkta 'zeki erkekleri' tercih ediyor

Bursa'da şarkılara kadın sesi değdi

Çalık: İnsanlığa ve Tüm Dünyaya Şifa Olsun...

Özer, Vatandaşlara Aşure İkramında Bulundu

Yaşlılar, Kahkaha Seansında Doyasıya Eğlendi

Halk Dansları Müzik ve Sanat Festivali’nden tüm dünyaya barış ve kardeşlik mesajı

YAŞAM VADİSİ’NDE ZUMBA ŞENLİĞİ

Avcılar Tarihinde Bir İlk..!

Paylaşmanın, Dayanışmanın Ve Birlikteliğin İfadesi

Beylikdüzü’nde Kadın Bisikletçiler Sertifikalarını Aldı

Bahçekentliler ATM'lerin yetersizliğinden şikayetçi

Çağırgan Veli'yi Anma Etkinliği büyük ilgi gördü

Başkan Çalık, Canlarla Oruç Açtı

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.