Tarih: 29.03.2024 17:14 Güncelleme: 29.03.2024 17:16

Balıkçı Kenan'ı Sembolük Mühürle Kandırmaya Çalışıyorlar

BALIKÇI KENAN’A İMAMOĞLU VE ÇALIK’IN BASKILARI BİTMEK BİLMİYOR

Balıkçı Kenan


Türkiye Deniz Canlıları Müzesi kurucusu ve Balıkçı Kenan Tesisleri’nin sahibi Balıkçı Kenan Balcı’ya operasyonlar devam ediyor. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, protesto afişlerini zabıta ordusuyla güç kullanarak gasp etti.

Beylikdüzü Anadolu Caddesi üzerinde bulunan Balıkçı Kenan Tesisleri’nin otopark bölümünü değerinin çok altında bir fiyata almak isteyen Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, Balıkçı Kenan’a baskı yapmaya devam ediyor.

BASKILARA, ZULÜMLERE BOYUN EĞMEYECEĞİM

Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık’ın, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun talimatıyla Anadolu Caddesi üzerinde bulunan Balıkçı Kenan Tesisleri’nde tapulu olan otopark kısmını rayiç bedelin çok altında almak için düğmeye bastı. Baskılara boyun eğmeyeceğim diyen tesis sahibi Balıkçı Kenan Balcı, “Anadolu Caddesi üzerinde bulunan metrekaresi 150.000 lira olan dükkanımın otopark kısmını 1500 lira gibi komik bir rakamla elimden almak istiyorlar. Anadolu Caddesi zaten benim tapulu malım. Orayı devletimize verdim. Beylikdüzü halkına fayda sağlamak amacıyla hibe ettim. Bundan sonra ki bölümde 2018 yılında Ekrem İmamoğlu zulmü başladı. Önce Beylikdüzü Belediyesi tapulu arazime orman kanunuyla çöküp üzerine kulubüler koydu. Yetmedi! Şimdi de yok parasına kendi tapulu malım olan işletmemin otopark bölümünü istiyor. Zabıtaları üzerimize gönderip bizi korkutmak, yıldırmak istiyorlar. Zulmün nedeni bizden istedikleri talepleri yerine getirmememizdi. Talepleri neydi? Arsamızdan bir bölümünü hediye olarak istemeleridir. Türkiye Deniz Canlıları Müzesi’ni istemeleriydi. Biz, taleplerini yerine getirmediğimiz için bu zulümler ara vermeden devam edildi. Zoraki orman kanunu uygulayarak tapulu arsamızı elimizden almaya çalıştı. Biz buna boyun eğmeyeceğiz.” dedi.

SENARYOLAR YAZIP RUHSATI YENİLEMİYORLAR

15 senedir Beylikdüzü Anadolu Caddesi’nde esnaf olarak hizmet verdiğinin de altını çizen Balcı, “Biz buraya dün gelmedik. 15 senedir halkımıza hizmet ediyoruz. İstihdam sağlıyoruz. Bugün istenilenleri yapmadığım için ruhsatımı yenilemiyorlar. Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık ve talimat aldığı Ekrem İmamoğlu ruhsatımızı yenilemiyor. Değişik senaryolar yazarak Balıkçı Kenan’ı yıldırmak istiyorlar. Ben devletime vergimi ödüyorum. Belediyeye verdiğimi ödüyorum. Evraklarımın hepsi tamam. Zabıtaya talimat vermişler. İşletmeye “sembolik mühür” vuracağız diye. Ben 50 senedir esnaflık yapıyorum. Karıncayı bile incitmedim. 10 gündür zabıtaların biri gidiyor. Biri geriyor. Zabıta ekipleri beni kandırmak için “sembolik mühür” vuracağız diyor. Ben 67 yaşındayım hayatımda ilk kez böyle bişey duydum. Balıkçı Kenan’ı kandırmak için mühürü sembolik diye ifade ediyorlar. Bunlarda her türlü oyun var. Ekrem İmamoğlu ben 16 milyonun temsilcisiyim diyor. Beylikdüzü halkı 16 milyonun içinde değil mi?” şeklinde konuştu.

 

TALİMATLARI YERİNE GETİRMEDİĞİM İÇİN BÖYLE OLDU
 

Balcı konuşmasının devamında, “Benden bir çok talepte bulundular ama hiç birini kabul etmedim. Kabul etmediğim için bunları yapıyorlar. Bununla ilgili belgelerim var. Ben istenilen talepleri yerine getirseydim bunlar yapılmazdı. Burada ki belgeler devletimizin bize verdiği belgeler. Bu tesiste dünyada tek olan Türkiye Deniz Canlıları Müzesi’de vardı. İmamoğlu bu müzeyi bize ver dedi. Biz kullanalım. Seninde ismin olsun. Paralı yapalım dedi. Kabul etmedim. Halkımız buradan ücretsiz faydalanacak dedim. Kimseye boyun eğmedim. Biz talimatları yerine getirmediğimiz için baskı görüyoruz” dedi.


İzsiz, Neden İstifa Etti? Hangi partiye Katılacak?

Keşan'da Kadın Kolları Başkanı Emine Gegeoğlu adaylığını açıkladı

255 STK'dan Müfredat Çalışması

Zafer Partili Bayır'dan Yunanistan teftişine sert yanıt

Buruk Teşekkür…

ÜLKÜCÜ BAŞKANDAN CUMHUR İTTIFAKI ADAYLARINA TAM DESTEK

Muhsin Yazıcıoğlu Manisa'da anıldı

Türkiye Yüzyılı’na damgasını vuracak projeler

Darıca’nın diş hastanesi projesi hazır!

Bursa'da dağ yöresi kırsal turizmle kalkınacak

İYİ Parti’den Dünya Emekçi Kadınlar Günü açıklaması

Dünya Kadınlar Günü'nde Emel Gözükara Durmaz'dan önemli mesaj

Mert Yöneyer: “Ayırmadan ayrışmadan Foça için çalışacağız”

MHP %33.20 Puan ile Önde

Düzce'de Faruk Özlü'den 100 proje tanıtımı 


KARYA FARMA HBX AR-GE'DEN İNCİR VE ZEYTİN YAPRAĞI PROJESİ

Yığılca’da motosiklet kazası: 2 kişi ağır yaralandı 

Başkan Şadi Özdemir: "Engelleri birliktelikle aşacağız"

İzsiz, Neden İstifa Etti? Hangi partiye Katılacak?

Başkan Çalık, Tecrübelerini Gençlere Aktardı

Murat Kurşun’dan üçü bir arada çıkış

Bakan Koca, uayardfı yasa peşlerinde...

Jandarmadan öğrencilere huzur ve güven eğitimi

Kurslar hayatlarını değiştirdi

5 ayda 16 milyon 'turistik' yolcu ağırlandı

Bakan Tekin, Kutadgu Bilig Okumaları Türkiye Paneli'nde

Öğretmenlerin iller arası yer değiştirmeleri belli oldu

Erdoğan'dan Beklenen iade-i ziyaret yapıldı

Başkan Alemdar: “Verdiğimiz sözleri tek tek tutuyoruz”

İstanbul'un 4 iştirakine 'uluslararası' ödül

7,1 milyon hektar arazi suya kavuştu

Hava sıcaklığı artmaya devam edecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yoğun diplomasisi

Edirne U11 Ligi devam ediyor

Bakan Kacır: Uzaydaki kapasitemiz daha da ilerleyecek

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.