Tarih: 10.07.2024 11:23 217

BAŞKAN ÖZER’DEN 15 YENİ KREŞ MÜJDESİ

Başkan Özer Esenyurtlu miniklerin mezuniyet heyecanına ortak oldu

BAŞKAN ÖZER’DEN 15 YENİ KREŞ MÜJDESİ

 

Başkan Özer’den 15 Yeni Kreş Müjdesi

*Başkan Özer Esenyurtlu miniklerin mezuniyet heyecanına ortak oldu

Esenyurt Belediyesinin kreşlerinde eğitim alan öğrenciler düzenlenen törenle mezun oldu. Miniklerin mezuniyet heyecanına ortak olan Belediye Başkanı Prof. Dr. Ahmet Özer, “Bu dünya çocuklarımızdan emanet aldığımız bir dünya. Bu emanete sahip çıkalım ve çocuklarımıza güzel, yaşanabilir bir dünya bırakalım. Bunu da kreşlerle başlatalım” diyerek 15 yeni kreşin müjdesini verdi. 

Esenyurt Belediyesi, bünyesindeki kreşlerde eğitim alan minikler için mezuniyet töreni düzenledi. Esenyurt Eski Belediye bahçesinde düzenlenen törende öğrenciler koro halinde müzik performansı sergileyip eğlenirken, öğretmenler ve veliler de bu anlara tanıklık etti. Törene katılan Belediye Başkanı Prof. Dr. Ahmet Özer, karnelerini vererek miniklerle birlikte kep attı. Programda yaptığı konuşmada öğrencilere eğitim alanında her türlü desteği sunacaklarını söyleyen Başkan Özer, “Bu sene bitmeden on beş kreşin daha temelini atıyoruz. Bu halk bunu hak ediyor. Çünkü kendi çocuklarına sahip çıkmayan bir ülkenin geleceği olamaz. Geleceği iyi yaşamak istiyorsak çocuklarımızı iyi yetiştirmemiz lazım” dedi. 

“Sistem çocuklarımızı 60 kişilik sınıflara mahkum ediyor”

Sosyal belediyecilik anlayışı ile çocuklara daha iyi imkânlar sunulması gerektiğinin altını çizen Başkan Özer, sistemdeki sıkıntıları ve tıkanıklıkları anlattı.

Özer, şunları söyledi: “Bir çocuğun ilk mimarı olan annelere en kıymetli, en değerli varlığınız nedir diye sorarsanız, alacağınız cevap ‘çocuklarım’ olur. O nedenle her birimiz çocuklarımızın üzerine titreriz. Fakat burada sistemden kaynaklanan bir sıkıntı var. Aileler çocuklarına bu kadar değer verirken sistem çocuklarımızı altmış kişilik sınıflarda okumaya mahkum ediyor. Çocukları altmış kişilik sınıflarda okumaya mahkum etmek; o çocukların kapasitelerinin üçte ikisini heba etmek demektir. Bu sadece o çocuklara değil, ülkenin geleceğine de haksızlıktır. İşte burada sosyal devletin eksikliğini görüyoruz. Bu eksikliği birilerinin gidermesi gerekiyor. Belediyeler, yerel yönetimler sosyal belediyecilik yoluyla bunu yapabilirler. Bu anlamda yaptığımız hizmetlerden biri de çocuklarımızın geleceğine sahip çıkmaktır, onlara eğitime ilk adımı atacakları kreşler açmaktır. Bu sene bitmeden on beş kreşin daha temelini atıyoruz. Bu halk bunu hak ediyor.” 

“Daha iyi çocuklar yetiştirebilmek için kendimizi yetiştirmeliyiz”

Sadece çocuklar için değil onları yetiştiren anneler için de hizmetlerinin artarak devam edeceğini vurgulayan Özer, “Bizim görevimiz topluma iyi insan yetiştirmektir. Bu görev en başta da annelere düşüyor çünkü çocuğun ilk mimarı annedir. Onun için bizim anneleri de yetiştirmemiz lazım. Kültür merkezlerimizde annelere de bu anlamda bir takım eğitimler, kurslar veriyoruz. Daha iyi çocuklar yetiştirebilmek için kendimizi yetiştirmeliyiz. Bu dünya bize babalarımızdan miras değil çocuklarımızdan emanettir. Bizim en önemli görevlerimizden biri de bu emanete ihanet etmeden sahip çıkmaktır. Hep birlikte çocuklarımıza güzel, yaşanabilir bir dünya bırakalım” diye konuştu.

“Belediye Başkanımız çocuğuma ikinci bir baba oldu”

Çocuğunun mezuniyet mutluluğunu yaşayan Bilge Yavan, “İki senedir çocuğumu Esenyurt Belediyesi’nin kreşine gönderiyorum. Belediyemizin verdiği hizmet konusunda herkesi ayrı ayrı takdir ediyorum. Ben, çalışan bir anne olarak kızımın öğretmenlerini bu kadar çok seveceğini düşünmüyordum. Ona ikinci bir anne oldular, Belediye Başkanımız da ikinci bir babası oldu diyebilirim. Bugün de çok büyük bir organizasyon gerçekleştirdiler. Kızımla beraber çok mutlu olduk. Bunlar çok güzel şeyler. İlkler unutulmazmış. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” dedi

Haber: Muhammed Mustafa KARAYÜN


Saniye Caran’a iade-i ziyaret

Yeniden Refahlı Milletvekili Bekin'den 'ekümenik' Eleştiri!

AK Parti’de Bayramdan Sonra İlk Görevden Alınmalara Bugün Başlanması Bekleniyor.

4 Saatlik Görüşme Sona Erdi! Gözler Kırmızı Dosyada

İzsiz, Neden İstifa Etti? Hangi partiye Katılacak?

Keşan'da Kadın Kolları Başkanı Emine Gegeoğlu adaylığını açıkladı

255 STK'dan Müfredat Çalışması

Zafer Partili Bayır'dan Yunanistan teftişine sert yanıt

Buruk Teşekkür…

ÜLKÜCÜ BAŞKANDAN CUMHUR İTTIFAKI ADAYLARINA TAM DESTEK

Muhsin Yazıcıoğlu Manisa'da anıldı

Türkiye Yüzyılı’na damgasını vuracak projeler

Darıca’nın diş hastanesi projesi hazır!

Bursa'da dağ yöresi kırsal turizmle kalkınacak

İYİ Parti’den Dünya Emekçi Kadınlar Günü açıklaması


YTÜMED’DE FATİH ECE 3. KEZ BAŞKAN SEÇİLDİ

Ankara Üniversitesi Diş Hekimliği'ne İki Yeni Belge

Vadi Açıkhava'da Diva Bebe rüzgârı

Türkü dünyasında heyecan verici düet

ABD'de kedi sevmeyi özleyenlerin adresi

PROMOGIFT İstanbul yeni ihracat fırsatları oluşturacak

Emekli Sandığı'nda fark ödemeleri 26 Temmuz'da

Kadınlar aşkta 'zeki erkekleri' tercih ediyor

Bursa'da şarkılara kadın sesi değdi

Çalık: İnsanlığa ve Tüm Dünyaya Şifa Olsun...

Özer, Vatandaşlara Aşure İkramında Bulundu

Yaşlılar, Kahkaha Seansında Doyasıya Eğlendi

Halk Dansları Müzik ve Sanat Festivali’nden tüm dünyaya barış ve kardeşlik mesajı

YAŞAM VADİSİ’NDE ZUMBA ŞENLİĞİ

Avcılar Tarihinde Bir İlk..!

Paylaşmanın, Dayanışmanın Ve Birlikteliğin İfadesi

Beylikdüzü’nde Kadın Bisikletçiler Sertifikalarını Aldı

Bahçekentliler ATM'lerin yetersizliğinden şikayetçi

Çağırgan Veli'yi Anma Etkinliği büyük ilgi gördü

Başkan Çalık, Canlarla Oruç Açtı

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.