Tarih: 31.05.2024 14:06 630

İmamoğlu’ndan Göksu’ya Övgüler..!

Göksu, İmamoğlu’na devam eden kentsel dönüşüm çalışmaları ve Esenler’de yapılması planlanan projeler hakkında bilgi verdi.

İmamoğlu’ndan Göksu’ya Övgüler..!

İmamoğlu’ndan Göksu’ya Övgüler..!

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu’ya çalışma ziyaretinde bulundu. İmamoğlu, Esenler Belediyesi tarafından yürütülen Türkiye’nin en büyük kentsel dönüşüm projesini yerinde görme fırsatı buldu.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde dördüncü kez Esenler Belediye Başkanı seçilen M. Tevfik Göksu’yu ziyaret etti. Esenler Belediyesi tarafından Türkiye’nin en büyük kentsel dönüşüm projesinin yürütüldüğü alanın içinde bulunan Prof. Dr. Sadettin Ökten Şehir Düşünce Merkezi’nde gerçekleşen ziyarete İBB bürokratları ve Esenler Belediyesi başkan yardımcıları da katıldı. Göksu, İmamoğlu’na devam eden kentsel dönüşüm çalışmaları ve Esenler’de yapılması planlanan projeler hakkında bilgi verdi.

GÖKSU, ESENLER’İN BÜYÜK DÖNÜŞÜMÜNÜ ANLATTI

İmamoğlu’nun Esenler’e yaptığı ziyarette Esenler’in büyük dönüşümü konuşuldu. Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu Esenler’de devam eden Türkiye’nin en büyük kentsel dönüşüm projesinin detayları hakkında Başkan İmamoğlu’a detaylı bilgi verdi. Göksu, kentsel dönüşüm konusunda şimdiye kadar Esenler’de yapılan çalışmaları ve bundan sonra yapılacakları görselleriyle anlattı. Dönüşüm projesi tamamlandığında Esenler’in tamamının güvenli hale geleceğini, kişi başına düşen yeşil alan miktarının 21 metrekareye çıkacağını ve bunun da gelişmiş ülkeler ortalamasının üzeri olduğunu söyledi. Göksu’nun sunumunu ilgiyle izleyen İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Çok güzel. Allah devamına erdirsin” dedi.

“GÖKSU’NUN DENEYİMLERİNDEN FAYDALANACAĞIZ”

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Önümüzdeki 5 yılın stratejik planını yapmayı istiyoruz. Esenler Belediye Başkanımız İstanbul’un en deneyimli belediye başkanlarından biri. Onun deneyimleriyle önemli çalışmalara imza atacağımıza inanıyorum. Yapılacak tüm çalışmalar Esenler’e hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

Yeni dönemde hayata geçirilmesi planlanan projelerin tanıtımını yapan Göksu, ulaşım ve otopark sorunu ile ilgili yürütülen ve projelendirilen çalışmaların da detaylarıyla anlattı. Toplantı sonrasında açıklamalarda bulunan İmamoğlu, “Burada yaptığımız toplantıda önemli konulara değindik. Üçyüzlü Kavşağı, Atışalanı, Nostaljik Tramvay, meydan ve otoparklar gibi çözüm önerileri çok değerli. Hep birlikte bu projeleri önem sırasına alarak hayata geçirmeye çalışacağız” dedi.

“BİRLİKTE HEM İSTANBUL’A HEM ESENLER’E DEĞER KATACAĞIZ”

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile yaptığı toplantı sonrası açıklama yapan Esenler Belediye Başkanı Göksu, “İstanbul’da yeni döneminiz hayırlı olsun. Hep birlikte önemli çalışmalara imza atacağız. Biz Esenler’de yapacaklarımızla İstanbul’umuzu destekleyeceğiz. Bu toplantılar çok önemli ve verimli. İstanbul’un temel sorunu olan ulaşım ve kentsel dönüşüm konularında birlikte çalışmak üzere proje tekliflerimizi sunduk. Karşılıklı dayanışmayla çözümler üreterek hem İstanbul’a hem Esenler’e önemli değerler katabiliriz” dedi.

Haber: Nezir KARAYÜN


Saniye Caran’a iade-i ziyaret

Yeniden Refahlı Milletvekili Bekin'den 'ekümenik' Eleştiri!

AK Parti’de Bayramdan Sonra İlk Görevden Alınmalara Bugün Başlanması Bekleniyor.

4 Saatlik Görüşme Sona Erdi! Gözler Kırmızı Dosyada

İzsiz, Neden İstifa Etti? Hangi partiye Katılacak?

Keşan'da Kadın Kolları Başkanı Emine Gegeoğlu adaylığını açıkladı

255 STK'dan Müfredat Çalışması

Zafer Partili Bayır'dan Yunanistan teftişine sert yanıt

Buruk Teşekkür…

ÜLKÜCÜ BAŞKANDAN CUMHUR İTTIFAKI ADAYLARINA TAM DESTEK

Muhsin Yazıcıoğlu Manisa'da anıldı

Türkiye Yüzyılı’na damgasını vuracak projeler

Darıca’nın diş hastanesi projesi hazır!

Bursa'da dağ yöresi kırsal turizmle kalkınacak

İYİ Parti’den Dünya Emekçi Kadınlar Günü açıklaması


Ankara Üniversitesi Diş Hekimliği'ne İki Yeni Belge

Vadi Açıkhava'da Diva Bebe rüzgârı

Türkü dünyasında heyecan verici düet

ABD'de kedi sevmeyi özleyenlerin adresi

PROMOGIFT İstanbul yeni ihracat fırsatları oluşturacak

Emekli Sandığı'nda fark ödemeleri 26 Temmuz'da

Kadınlar aşkta 'zeki erkekleri' tercih ediyor

Bursa'da şarkılara kadın sesi değdi

Çalık: İnsanlığa ve Tüm Dünyaya Şifa Olsun...

Özer, Vatandaşlara Aşure İkramında Bulundu

Yaşlılar, Kahkaha Seansında Doyasıya Eğlendi

Halk Dansları Müzik ve Sanat Festivali’nden tüm dünyaya barış ve kardeşlik mesajı

YAŞAM VADİSİ’NDE ZUMBA ŞENLİĞİ

Avcılar Tarihinde Bir İlk..!

Paylaşmanın, Dayanışmanın Ve Birlikteliğin İfadesi

Beylikdüzü’nde Kadın Bisikletçiler Sertifikalarını Aldı

Bahçekentliler ATM'lerin yetersizliğinden şikayetçi

Çağırgan Veli'yi Anma Etkinliği büyük ilgi gördü

Başkan Çalık, Canlarla Oruç Açtı

Özer; 100 Günün Hesabını Verdi…

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.