Tarih: 27.05.2024 09:27

Kadınların, El Emeği Ürünleri Kazanca Dönüşecek!

Özer; “Kadınlar büyük hünerleri olan insanlar. Onların hünerlerini gerçekleştirmesi için gerekli olanakları devlet vermediği için belediyelerin bu eksiği tamamlaması lazım. Biz belediye olarak kadınlarımızın emrindeyiz.

Kadınların, El Emeği Ürünleri Kazanca Dönüşecek!

Kadınların, El Emeği Ürünleri Kazanca Dönüşecek!

 

PROF ÖZER: BELEDİYE OLARAK ESENYURTLU KADINLARIMIZIN EMRİNDEYİZ

 

Esenyurt Kadınlar Birliği Platformu’nun düzenlediği dayanışma gecesinde konuşan Esenyurt Belediye Başkanı Prof. Dr. Ahmet Özer; “Kadınlar büyük hünerleri olan insanlar. Onların hünerlerini gerçekleştirmesi için gerekli olanakları devlet vermediği için belediyelerin bu eksiği tamamlaması lazım. Biz belediye olarak kadınlarımızın emrindeyiz. Onlar ne derse o olacak.” dedi.

 

“KADIN YOKSA ESENYURT YOK DİYORUZ”

 

Esenyurt Belediye Başkanı Prof. Dr. Ahmet Özer, Esenyurt Kadınlar Birliği Platformu’nun düzenlemiş olduğu dayanışma gecesine katıldı.  Esenyurt Nene Hatun Kültür Merkezi’nde gerçekleşen programda, Başkan Özer’in yanı sıra Kadınlar Platformu yöneticileri ile çok sayıda kadın yer aldı. İlçede kadınlara yönelik başlattığı projelerle dikkat çeken Prof. Dr. Özer burada yaptığı konuşmasında şunları söyledi: “Değerli kadınlar; kadın varsa hayat var, kadın yoksa hayat yok gerçeğinden yola çıkarak kadın varsa Esenyurt var, kadın yoksa Esenyurt yok diyoruz. Kadınlar aynı zamanda toplumları yaratandır.  Çünkü kadınlar olmazsa hayatı çekip çeviren erkekler olmaz. Çünkü kadınlar olmazsa çocuklarımız geleceğe hazırlanamaz. Bir çocuğun ilk mimarı kadındır, annesidir. Daha sonra öğretmenleri, toplum ve kitaplar gelir. Dolayısıyla kadınların iyi yetişmiş olduğu bir toplum her zaman ileriye doğru gider. Kadınlara değer veren bir toplum kalkınır ve yücelir. Örneğin ben Orta Doğu'da birçok Arap ülkesinde bulundum. Bu ülkelerin petrol gibi çok büyük zenginlikleri var ancak kalkınamamışlar. Bunun nedeni kadınların kalkınma süreci içinde olmamasıdır. 

“MÜZİK, SİNEMA, TİYATRO, EL İŞİ, GEZİ VE EĞİTİMLERİ”

 

Bugün ülkemizde ise kadın hukuki olarak kalkınma sürecinin içinde yer alıyor ancak bu tek başına yeterli değil. Bizim en büyük eksikliğimiz kadınlara gereken değeri vermiyor olmak. Bugün kadın cinayetleri ile karşı karşıya kalıyoruz. Bu konu maalesef benim yüreğimi yaralayan bir durumdur. Konuşmamın başında da söylediğim gibi çocukların ilk mimarı annelerdir. Dolayısıyla kadınlarla ilgili bizim yapacak çok işimiz var. İlk olarak kültür merkezlerinin sayısını arttıracağız. Çünkü kadının kendi içindeki hünerlerini gerçekleştirmesi lazım. Kadınlar, bu merkezlerde müzik, sinema, tiyatro, el işi, gezi ve eğitimlere katılarak düşüncelerini hayata geçirebilir.” dedi.

 

“SULTANAHMET CAMİİ STANTLARINDA ESENYURTLU KADINLARIMIZ DA OLACAK”

 

Programda İBB Başkanı İmamoğlu ile Esenyurtlu kadınlar için planladıkları çalışmalara da değinen Prof. Dr. Ahmet Özer şöyle konuştu: “Ekrem Başkan ile ilçemizin birçok sorununu konuştuk. Evet, asfalt yapacağız, yolları tamir edeceğiz, park yapacağız, bahçe yapacağız, kültür-sanatı geliştireceğiz, yeşili artıracağız ama çok önemli bir şey daha yapacağız. Esenyurtlu kadınlar, bizim kültür merkezlerimizde kendi hünerlerini gerçekleştiriyorlar. En son anneler gününde Marmara Park'taki sergileri dolaştım ve çok etkiledim. Hatta oradan bir çalışmayı alarak Ekrem Başkan'a hediye ettim. Balkanımız;  Bakın, bunlar Esenyurtlu kadınların ürünleri, eserleri. Sizden Sultanahmet Camii’nin altında bulunan iş yerlerinde, Esenyurtlu kadınların kendi el emeklerini satabilecekleri pazarlar istiyorum dedim. O da bu durumu onayladı. Bu çalışmayı da hayata geçireceğiz.” dedi.

 

“KADINLAR İŞE ÇOCUKLAR KREŞE”

 

Kadınlar işe çocuklar kreşe mottosu ile Esenyurtlu kadınların hayatlarını kolaylaştıracaklarını ifade eden Başkan Özer konuşmasına şöyle devam etti: “Kadınlarla ilgili meclisler kuracağız, onların hayata katılımını sağlayacağız. Ayrıca çalışan kadınlar için bir mottomuz vardı; “Kadınlar işe, çocuklar kreşe” diye. Bunun için ilçemizdeki sanayicileri gezdim ve onlardan kazanmanın bedeli ve şükran borcu olarak Esenyurt’a bir katkıda bulunmalarını istedim. Onlarda ne yapabiliriz hocam diye sordular. Onlardan kreş, okul, hastane yapmalarını istedim. İlk olarak işe 15 kreşle başlamak istiyoruz. Siz seçimlerde sözünüzü bizi seçerek söylediniz, artık söz söyleme sırası bizde. Bizim de sözümüzü söyleme biçimimiz hizmet yoluyla, gece gündüz demeden, bayram seyran demeden daima çalışmak olacaktır” ifadelerini kullandı.

Haber: Nezir KARAYÜN


Saniye Caran’a iade-i ziyaret

Yeniden Refahlı Milletvekili Bekin'den 'ekümenik' Eleştiri!

AK Parti’de Bayramdan Sonra İlk Görevden Alınmalara Bugün Başlanması Bekleniyor.

4 Saatlik Görüşme Sona Erdi! Gözler Kırmızı Dosyada

İzsiz, Neden İstifa Etti? Hangi partiye Katılacak?

Keşan'da Kadın Kolları Başkanı Emine Gegeoğlu adaylığını açıkladı

255 STK'dan Müfredat Çalışması

Zafer Partili Bayır'dan Yunanistan teftişine sert yanıt

Buruk Teşekkür…

ÜLKÜCÜ BAŞKANDAN CUMHUR İTTIFAKI ADAYLARINA TAM DESTEK

Muhsin Yazıcıoğlu Manisa'da anıldı

Türkiye Yüzyılı’na damgasını vuracak projeler

Darıca’nın diş hastanesi projesi hazır!

Bursa'da dağ yöresi kırsal turizmle kalkınacak

İYİ Parti’den Dünya Emekçi Kadınlar Günü açıklaması


Pençe Kilit'teki sığınakta çok sayıda mühimmat ele geçirildi

Namık Kemal Zeybek’ten 15 Temmuz çıkışı! 15 Temmuz bayram da....

Kuru yük gemisi İstanbul Boğazı'nd arıza yaptı! Karaya sürüklendi

Akdeniz Zabıta Ekplerinden Kaldırım İşgal Denetimi

Maharetli Hanımlar Hem Dikiş Dikti Hem Yarıştı

2024’ün İlk Yarısı Sizin İçin Nasıl Geçti?

Bursa’da Yoğun Yağış Trafiğe Kilit Vurdu!

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Suriye'de Barış İklimi İçin Çabalıyoruz

Prof. Dr. Resch: Türkiye termal sularını değerlendirirse dünyanın merkezi olur

Türkiye Sigorta 6 ayda 50.4 Milyar TL Prim Üreterek Sektörde Bir Rekora Daha İmza Attı

Yoğun Şikâyet Alan Çöp Tesisi Bir Günde Kaldırıldı

Ticaret Satış Hacmi Yıllık Yüzde 3,8 Azaldı

Erbakan Malkoç’tan Başkan Arı’ya Ziyaret

Altın Karagöz’ün Renkleri Bursa’yı Sardı

Bu Filmler 12 Temmuz'da Vizyonda

Sahim-SEN: Memur ve Emeklilere Acilen Zam Şart

Otizmli Bireylerde Duyusal Hassasiyet Uykuyu Etkiliyor

Şanlıurfa'da Cup 3 Açık Hava Okçuluk Yarışması Heyecanı

Ferhat ile Şirin Mamak’ta Sahnelenecek

El Ayak Hastalığı”na Karşı Önlemler Alınıyor

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.