Tarih: 27.05.2024 10:04

OYUNCU MERT FIRAT KÜLTÜR SANAT ÇALIŞMALARINI ESENYURT’TA YÜRÜTECEK

Belediyemizle iş birliği içinde yapacağımız sosyal projeler ve kültür-sanat çalışmalarıyla sosyal etkiyi daha da ileri taşıma derdindeyiz. Bu noktada çok istekliyiz. Bize fırsat verdiği için başkanımıza çok teşekkür ediyoruz” dedi

OYUNCU MERT FIRAT KÜLTÜR SANAT ÇALIŞMALARINI ESENYURT’TA YÜRÜTECEK

OYUNCU MERT FIRAT KÜLTÜR SANAT ÇALIŞMALARINI ESENYURT’TA YÜRÜTECEK


 

Esenyurt Belediye Başkanı Prof. Dr. Ahmet Özer’i makamında ziyaret eden Oyuncu Mert Fırat, Esenyurt’ta hem sanat alanında hem de sosyal alanda birçok çalışma yürüteceklerini belirterek, “Belediyemizle iş birliği içinde yapacağımız sosyal projeler ve kültür-sanat çalışmalarıyla sosyal etkiyi daha da ileri taşıma derdindeyiz. Bu noktada çok istekliyiz. Bize fırsat verdiği için başkanımıza çok teşekkür ediyoruz” dedi.
 

 

Birleşmiş Milletler İyi Niyet Elçisi, İhtiyaç Haritası ve İnogar kurucusu Oyuncu Mert Fırat ile İnogar Kooperatifi yöneticileri Mehmet Sarıca ve Şeyhmus Yılmaz Belediye Başkanı Prof. Dr. Ahmet Özer’i makamında ziyaret etti. Esenyurt Belediyesi ile İnogar arasında “Gençler İçin Adil Gelecek Projesi” ve 3 yıldır yürütülen iş birliğiyle ilgili görüşmelerin yapıldığı ziyarette Başkan Özer, oyuncu Mert Fırat’tan Esenyurt’taki kültür-sanat faaliyetlerine destek vermesini ve tiyatro oyunlarını burada sahnelemesini istedi. Esenyurt’ta gerek sosyal projelerde gerekse kültür-sanat alanında her türlü katkıyı sunacaklarını belirten Mert Fırat, katkılarından dolayı Başkan Özer’e teşekkür etti. Başkan Özer, görüşme sonunda Mert Fırat ve İnogar yöneticilerine kendi kitaplarından hediye etti.


 

 “Sanatın iyileştirici gücünü kullanan nadir sanatçılardan”


 

Sanatçı Mert Fırat ile Esenyurt’ta kültür-sanat alanında çalışmalar yapacaklarını söyleyen Başkan Özer, “Bugün, belediyemizde ülkemizin yetiştirdiği, toplumsal sorunlara duyarlılığı olan sanatçımız Mert Fırat'ı ağırladık. Sevgili Fırat, sanatın iyileştirici gücünü toplum için kullanan nadir sanatçılardan biri. Böyle sanatçıların toplumda çoğalması gerekiyor. Sosyal projelerle ilgili çeşitli organizasyonlar kurmuş, toplum ve dezavantajlı gruplar yararına çalışan örnek bir sanatçımız. Ben bu çabalarından dolayı kendisini yürekten kutluyorum. Ayrıca Esenyurt'umuza duyduğu ilgiden dolayı teşekkür ediyorum. Kendisiyle yaptığı çalışmaları Esenyurt'umuza aktarma konusunda uzlaştık. Zaten hem yurt içinde hem yurt dışında hem de afet bölgelerinde çok güçlü bir ekipleri var. Aslında Esenyurt bu anlamda tam bir laboratuvar. Biz de belediye olarak bu iş birliğine hazır olduğumuzu, kültür-sanat konusunda katkılarını beklediğimizi söyledik. O da bu çerçevede bunları yapabileceğini nezaketle kabul etti. Kendisine ve beraberindeki heyete teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

 

“Esenyurt’u kültür sanatın başkenti haline getireceğiz”


 

Esenyurt’u bir kültür ve sanat şehri haline getireceklerini belirten Başkan Özer, “Bizim çeşitli hedeflerimiz var. Bunlardan iki tanesi doğrudan Mert Bey'in çalıştığı sosyal belediyecilik alanıyla ilgili. Biz Esenyurt'u sosyal belediyeciliğin kalbi haline getirmek istiyoruz. Diğeri de kültür sanatla ilgili. Esenyurt'u kültür-sanatın başkenti haline getirmek istiyoruz. Sayın Fırat'ın ilgi alanı sanat ama aynı zamanda Türkiye'nin çeşitli yerlerinde kurmuş olduğu gönüllü ekipleriyle beraber sosyal işler yapması da örnek teşkil ediyor. Bu çabaların Esenyurt'a aktarılması için biz her türlü katkıyı vereceğiz”


 

“Ahmet Başkan bizim için ilham ve vizyon kaynağı”


 

Esenyurt Belediyesi ile sanat ve sosyal alanda birçok çalışma yürüteceklerini ifade eden Sanatçı Mert Fırat şöyle konuştu: “Öncelikle Başkanıma ve tüm ekibine bize zaman ayırdıkları için çok çok teşekkür ediyorum. Zaten kendisi ilham aldığımız çok değerli bir kalkınma projesinin de başkanı. Hepimiz için böyle bir ilham kaynağı, vizyon kaynağı. Dolayısıyla böyle karşılıklı bir iş birliği içinde çalışmaları yürütüyoruz. Bundan sonra hem sanat alanında hem sosyal alanda birçok çalışma yürüteceğiz. Biz çok heyecanlıyız. Tiyatro kooperatifi, ihtiyaç haritası, İnogar gibi yapılarla bu çalışmaları Esenyurt'ta aktarmak, birlikte uzun bir yol yürümek istiyoruz. Çünkü bu gerçekten emeğe, isteğe ve sevgiye dayalı bir iş. Bir arada olmaktan gurur duyacağımız bir ekiple planlamalar yapacağız ve birlikte harekete geçeceğiz. Başkanımızın da ifade ettiği gibi Esenyurt aslında Türkiye'nin bir özeti. Burayı anlamak, burayı kavramak, buradan birçok problemi çözmek mümkün. Halihazırda kat edilmiş yollar var. Belediyenin ve Başkanın vizyonu çok önemli ve değerli. Dolayısıyla bu vizyon ışığında birlikte sunabildiğimiz katkılarla var olan problemleri çözmek ve kültür-sanatla sosyal etkiyi daha da ileri taşıma derdindeyiz. Bunun için de vakit ayırmak, emek harcamak gerekiyor. Biz o noktada çok istekliyiz. Bize fırsat verdiği için, alan açtığı için hem Başkanımıza hem de tüm ekibine çok çok teşekkür ediyoruz.”

Haber: Nezir KARAYÜN


Saniye Caran’a iade-i ziyaret

Yeniden Refahlı Milletvekili Bekin'den 'ekümenik' Eleştiri!

AK Parti’de Bayramdan Sonra İlk Görevden Alınmalara Bugün Başlanması Bekleniyor.

4 Saatlik Görüşme Sona Erdi! Gözler Kırmızı Dosyada

İzsiz, Neden İstifa Etti? Hangi partiye Katılacak?

Keşan'da Kadın Kolları Başkanı Emine Gegeoğlu adaylığını açıkladı

255 STK'dan Müfredat Çalışması

Zafer Partili Bayır'dan Yunanistan teftişine sert yanıt

Buruk Teşekkür…

ÜLKÜCÜ BAŞKANDAN CUMHUR İTTIFAKI ADAYLARINA TAM DESTEK

Muhsin Yazıcıoğlu Manisa'da anıldı

Türkiye Yüzyılı’na damgasını vuracak projeler

Darıca’nın diş hastanesi projesi hazır!

Bursa'da dağ yöresi kırsal turizmle kalkınacak

İYİ Parti’den Dünya Emekçi Kadınlar Günü açıklaması


Pençe Kilit'teki sığınakta çok sayıda mühimmat ele geçirildi

Namık Kemal Zeybek’ten 15 Temmuz çıkışı! 15 Temmuz bayram da....

Kuru yük gemisi İstanbul Boğazı'nd arıza yaptı! Karaya sürüklendi

Akdeniz Zabıta Ekplerinden Kaldırım İşgal Denetimi

Maharetli Hanımlar Hem Dikiş Dikti Hem Yarıştı

2024’ün İlk Yarısı Sizin İçin Nasıl Geçti?

Bursa’da Yoğun Yağış Trafiğe Kilit Vurdu!

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Suriye'de Barış İklimi İçin Çabalıyoruz

Prof. Dr. Resch: Türkiye termal sularını değerlendirirse dünyanın merkezi olur

Türkiye Sigorta 6 ayda 50.4 Milyar TL Prim Üreterek Sektörde Bir Rekora Daha İmza Attı

Yoğun Şikâyet Alan Çöp Tesisi Bir Günde Kaldırıldı

Ticaret Satış Hacmi Yıllık Yüzde 3,8 Azaldı

Erbakan Malkoç’tan Başkan Arı’ya Ziyaret

Altın Karagöz’ün Renkleri Bursa’yı Sardı

Bu Filmler 12 Temmuz'da Vizyonda

Sahim-SEN: Memur ve Emeklilere Acilen Zam Şart

Otizmli Bireylerde Duyusal Hassasiyet Uykuyu Etkiliyor

Şanlıurfa'da Cup 3 Açık Hava Okçuluk Yarışması Heyecanı

Ferhat ile Şirin Mamak’ta Sahnelenecek

El Ayak Hastalığı”na Karşı Önlemler Alınıyor

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.