Tarih: 04.06.2024 10:37

PEDALLAR HEM SAĞLIK HEM DE SPOR İÇİN ÇEVRİLDİ

Esenyurtlu çocuklar, 3 Haziran Dünya Bisiklet Günü’nde pedalları hem sağlık hem de spor için çevirdi. Etkinliğe katılan Belediye Başkanı Prof. Dr. Ahmet Özer, ilçedeki bisiklet ve yürüyüş yollarını artırarak, Esenyurt’u bir spor ş

PEDALLAR HEM SAĞLIK HEM DE SPOR İÇİN ÇEVRİLDİ

 

PEDALLAR HEM SAĞLIK HEM DE SPOR İÇİN ÇEVRİLDİ

Esenyurtlu çocuklar, 3 Haziran Dünya Bisiklet Günü’nde pedalları hem sağlık hem de spor için çevirdi. Etkinliğe katılan Belediye Başkanı Prof. Dr. Ahmet Özer, ilçedeki bisiklet ve yürüyüş yollarını artırarak, Esenyurt’u bir spor şehri yapacaklarını söyledi.

 

Esenyurt Belediyesinin, 3 Haziran Dünya Bisiklet Günü dolayısıyla düzenlediği etkinlikte bisiklet kullanımının önemine dikkat çekilerek farkındalık oluşturuldu. Esenyurt Belediye Başkanı Prof. Dr. Ahmet Özer’in başlangıcını yaptığı etkinlikte çocuklar Kaykay Parkı’ndan Vadi Esenyurt Parkı’na kadar sürüş deneyimi yaşadı. Etkinlik sonunda yıl boyunca bisiklet eğitimi alan kursiyerler, madalya ve sertifikalarını Başkan Özer’den aldı. Programda konuşan Başkan Özer, kente bisiklet kültürünü kazandırmak amacıyla pedalları hem sağlık hem de spor için çevirdiklerini söyleyerek, bisiklet kullanımının önemine değindi. Özer, Esenyurt’taki bisiklet ve yürüyüş yollarını artıracaklarının da müjdesini verdi.


“Bisiklet ve yürüyüş yolları yapacağız”
 

Bisikletin hem doğayı koruduğunu hem de insanı sağlıklı kıldığını belirten Başkan Özer, “Araçlar bir yerden bir yere giderken bizi rahat götürüyor ama doğaya zarar veriyor. Böyle giderse bir süre sonra bu dünya yaşanamaz bir hale gelecek. Bunu korumanın yöntemlerinden biri de bugün gerçekleştirmiş olduğumuz etkinliktir. Bisiklet hem insanı sağlıklı kılıyor hem de doğaya zarar vermiyor. Fakat Esenyurt’ta bisiklet yolları yok. Bir şehir düşünün ki 1 milyon resmi nüfusu var ama yeterince yürüyüş ve bisiklet yolları yok. Bizim derhal bununla ilgili çalışma yapmamız lazım. Her şey sağlıklı toplum için. Sağlıklı toplumunda temeli sağlıklı çocuklar ve gençlerdir. Bunun yollarından biri de spor yapmaktır. Biz belediye olarak öncelikle halkın spor yapacağı alanlar yapmalıyız. Sonra amatör sporlara öncülük etmeliyiz. Sonra da varsa profesyonellere de katkı sunmalıyız.” diye konuştu.


 

“Esenyurt’umuzu bir spor şehri yapacağız”


 

Sağlıklı bir toplum için belediye tesislerinde 29 farklı branşta 35 bin 500 kişiye spor hizmeti verdiklerini ifade eden Başkan Özer şöyle konuştu: “Bunu artıracağız. Herkes çevresindekileri yürümeye, spor yapmaya, bisiklet sürmeye teşvik etsin. Bisikleti hayatımızın bir parçası haline getirelim. Çevreci bir toplum olmamız lazım. Bu toplumun mimarı da kadınlarımızdır. Onların öncülüğünde Esenyurt’u sporun, sanatın ve kültürün başkenti haline getireceğiz. Benim en büyük ideallerimden biri bu. Bundan sonra bu tür etkinliklerimizi daha da artıracağız. İlçemizdeki yürüyüş ve bisiklet yollarını çoğaltarak çocuklarımızı buna teşvik edeceğiz. Sizlerin yardımıyla Esenyurt’umuzu bir spor şehri yapacağız.”


 

“Belediye Başkanımıza teşekkür ederim”


 

Etkinlikte çok eğlendiğini söyleyen Emine Sena Gündüz, “Bugün burada toplandık. Belediye Başkanımız güzel bir konuşma yaptıktan sonra bisikletlerimizi sürdük. Burada çok eğlenceli vakit geçirdik. Bisiklet etkinliği bittikten sonra bize madalya dağıttılar. Belediye Başkanımız Prof. Dr. Ahmet Özer’e bu etkinliği gerçekleştirdiği için teşekkür ederim. İnşallah böyle etkinlikler her zaman devam eder” dedi.


 

“Çocuklarımız çok eğlendi”

Çocuğunu bisiklet günü etkinliğine getiren Zehra Batı ise şöyle konuştu: “Herkesin Dünya Bisiklet Günü’nü kutluyorum. Belediyemize böyle bir etkinliği düzenlediği için çok teşekkür ediyorum. Çocuklarımız çok eğlendi. Biz büyükler için de çok güzel bir aktivite oldu.”

Haber: Nezir KARAYÜN


Saniye Caran’a iade-i ziyaret

Yeniden Refahlı Milletvekili Bekin'den 'ekümenik' Eleştiri!

AK Parti’de Bayramdan Sonra İlk Görevden Alınmalara Bugün Başlanması Bekleniyor.

4 Saatlik Görüşme Sona Erdi! Gözler Kırmızı Dosyada

İzsiz, Neden İstifa Etti? Hangi partiye Katılacak?

Keşan'da Kadın Kolları Başkanı Emine Gegeoğlu adaylığını açıkladı

255 STK'dan Müfredat Çalışması

Zafer Partili Bayır'dan Yunanistan teftişine sert yanıt

Buruk Teşekkür…

ÜLKÜCÜ BAŞKANDAN CUMHUR İTTIFAKI ADAYLARINA TAM DESTEK

Muhsin Yazıcıoğlu Manisa'da anıldı

Türkiye Yüzyılı’na damgasını vuracak projeler

Darıca’nın diş hastanesi projesi hazır!

Bursa'da dağ yöresi kırsal turizmle kalkınacak

İYİ Parti’den Dünya Emekçi Kadınlar Günü açıklaması


Pençe Kilit'teki sığınakta çok sayıda mühimmat ele geçirildi

Namık Kemal Zeybek’ten 15 Temmuz çıkışı! 15 Temmuz bayram da....

Kuru yük gemisi İstanbul Boğazı'nd arıza yaptı! Karaya sürüklendi

Akdeniz Zabıta Ekplerinden Kaldırım İşgal Denetimi

Maharetli Hanımlar Hem Dikiş Dikti Hem Yarıştı

2024’ün İlk Yarısı Sizin İçin Nasıl Geçti?

Bursa’da Yoğun Yağış Trafiğe Kilit Vurdu!

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Suriye'de Barış İklimi İçin Çabalıyoruz

Prof. Dr. Resch: Türkiye termal sularını değerlendirirse dünyanın merkezi olur

Türkiye Sigorta 6 ayda 50.4 Milyar TL Prim Üreterek Sektörde Bir Rekora Daha İmza Attı

Yoğun Şikâyet Alan Çöp Tesisi Bir Günde Kaldırıldı

Ticaret Satış Hacmi Yıllık Yüzde 3,8 Azaldı

Erbakan Malkoç’tan Başkan Arı’ya Ziyaret

Altın Karagöz’ün Renkleri Bursa’yı Sardı

Bu Filmler 12 Temmuz'da Vizyonda

Sahim-SEN: Memur ve Emeklilere Acilen Zam Şart

Otizmli Bireylerde Duyusal Hassasiyet Uykuyu Etkiliyor

Şanlıurfa'da Cup 3 Açık Hava Okçuluk Yarışması Heyecanı

Ferhat ile Şirin Mamak’ta Sahnelenecek

El Ayak Hastalığı”na Karşı Önlemler Alınıyor

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.