12.01.2017 16:54:58

Alattin Yavuz GÜNEŞ

 Acele Karar Vermeyelim
O zaman sizin de herkesten farkınız kalmaz.
Hayatın küçük bir parçasına bakıp tamamı hakkında karar vermekten kaçının.
Karar aklın durması halidir.
Akıl insanı daima karara zorlar ve gezi asla sona ermez.
Bir yol biterken yenisi başlar.
Bir kapı kapanırken, başkası açılır.
Bir hedefe ulaşırsınız ve daha yüksek bir hedefin hemen oracıkta olduğunu görürsünüz.'
Hârun Reşîd nasîhat istedi:
Şakîk-i Belhî buyurdu ki: “Düşün ki çölün ortasında kaldın, susuzluktan ölmek üzeresin. Birisi getirip bir içim su satsa bu suyu kaça alırsın?' O da; “Ne kadar istiyorsa onu verir, suyu satın alırım.” dedi. 
Şakîk-i Belhî buyurdu ki:
“Elinde su bulunan kimse, bu suya mukâbil senden servetinin yarısını istese, yine râzı olur musun?”. Hârun Reşîd; “Evet râzı olurum.” dedi. 
Şakîk-i Belhî buyurdu ki: 
“Düşün ki servetinin yarısını verip satın aldığın suyu içtin. Bir zaman geçince bu suyu dışarı atmak ihtiyâcını duydun, fakat idrar yapamadın. Öyle ki ölecek hâle geldin. Birisi çıkıp dese ki, ben senin bu sıkıntıdan kurtulmana sebeb olurum, lâkin buna mukabil olarak mülkünün öbür yarısını isterim, dese ne yaparsın?” 
Hârun Reşîd; “Elbette râzı olurum. Ben o sıkıntıda iken servetimin ne mânâsı var?” dedi.
Bunun üzerine Şakîk-i Belhî buyurdu ki: “O halde önce içtiğin sonra idrar yoluyla dışarıya attığın bir içim su kıymetinde bile olmayan şu servetine sakın güvenme. Bir kimseye karşı bununla öğünme!”
Azerbaycan’da, Ali Haydar denilen cinsel tercihleri tartışmalı Bolşevik uşağı;'Karabağ’ı Ermenilere verelim' deyince, Atatürk’e sevgisi ve saygısı ile meşhur Neriman Nerimanov ayağa kalkar ve şöyle der; 
Ali Haydar! Ali Haydar! Karabağ senin götün müdür ki eyle her gelene veresen?
Vatandaşlık da vatan kadar önemlidir...
KATLİAMI ÖNLEYEN KAHRAMAN POLİS FETHİ SEKİN'İ İYİ TANIYIN! 
MUTLAKA OKUYUN
Tercümanlık yaptığım için sık sık gidiyorum İzmir Adliyesine. Bir kaç hafta önce bir duruşmaya katılmak zorundaydım. Duruşma saatine az kalıyordu arabayı park edecek yer bulamadım resmi araçların olduğu yere doğru yaklaştım bir polis arabası ve yanında bir polis memuru duruyordu, duruşmaya geç kalıyordum. Camı açtım ve polis memuruna dedim ki, abi ben Emniyetin tercümanıyım hiç bir yerde yer bulamadım arabayı park etmek için, evde bebek bıraktım acil duruşmaya katılıp eve dönmem lazım bana yardımcı ola bilir misiniz. Polis memuru polis arabasını çekti ve kardeşim buraya park ede bilirsiniz Dedi. Tamam dedim abi en fazla 1 saate kalmaz çıkarım dedim. Gittim duruşma bitti, çıkışta polis abiye yaklaştım teşekkür ettim, bana Dedi kardeşim arabanın camında kağıt var onu kendin kaldırırsın. Arabaya yaklaştım kağıdı elime aldım geri ona doğru gittim, abi dedim ceza olmasın bu. Yok Dedi ceza yazmasınlar diye koydum. Ceza gelirse kardeşim ben hep burdayım merak etmeyin. Arabaya geldim kağıdı arabaya bıraktım. Akşam Taner gelince anlattım dedim yardım ettiler ama böyle bişey var o da atma kalsın Dedi. Ama ama dediyse öyledir. Bugün patlamada bir trafik polisinin şehit olduğunu duydum bir anda aklıma o Polis abi geldi nedense, sonra yok dedim kendi kendime. Sosyal medyada resmini görünce Taner'i aradım kağıt arabada duruyordu çünkü, bi bakar Mısın dedim polis memurunun adına ve bir kaç dakika sonra Taner bana kağıdın resmini yollayarak Evet O Şehit olan Fethi Sekin Dedi. İyilikler hiç bir zaman unutulmuyor Türk halkının Gururu. Allah Rahmet eylesin sana abi... (Alıntı)
Alattin Yavuz GÜNEŞ
Sosyal Medyadan

TÜM YAZARLAR

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.