26.12.2017 10:04:14

2467

Behiye Şengöz

 Veda ve Dilek..!

 2017 ye veda etme zamanı geldi çattı.. Çokca ölümlerin, şehitlerin  olduğu günlerle dolu yıl nihayet bitiyor.. Bitsin gitsin.. Her başlangıç yeni bir umuttur derdi anacım..

Artık yeni yıldan  dileklerimizi, beklentilerimizi  belirleme zamanı da geldi..
Ben yazarak çalışmayı çok severim oldum olası ve en etkili yöntemin de yazmak olduğunu düşünürüm. Bu yüzden siz de  bir kağıt kalem  alın lütfen yazımı okuduktan sonra elinize..:)Arzu ederseniz renkli bir kağıt da alabilirsiniz; pembe, eflatun, yeşil, mor,… hangi renk sizi kendine çekiyorsa. Ben mavi rengi seçicem..

Başlığımız ‘Yeni Yıl Dileklerim’. Yeni yılda olmasını arzu ettiklerinizi, beklentilerinizi ve tüm isteklerinizi yazabilirsiniz. Listeyi istediğiniz kadar uzun tutmanızda hiçbir sakınca yok çünkü listenizi tamamladıktan sonra yazdığınız maddeleri sizin için önem sırasına sokmanızı isteyeceğim.
Hayatta tüm isteklerimiz gerçekleşir, bununla birlikte bizim hepsine aynı anda ve eşit miktarda enerji vermemiz çok mümkün olmayabilir. Bu sebeple öncelik sıranızı yaparken hayatınızın diğer alanlarına en çok etki edecek olan maddeleri üst sıralara almanız daha etkili olacaktır diye düşünüyorum.
Sıralamanızı yaptıktan sonra şimdi geldik daha önemli olan bölüme yani listenizdeki ilk 3 maddeyi gerçekleştirmiş kişi nasıl olur ??

Nasıl düşüncelere sahiptir? Gün içinde hangi konulara enerjisini verir? Neler yapar? Diğer insanlara karşı nasıl davranır? Sabahları yataktan kalktığında aklından ilk geçen düşünceler nelerdir? Tüm gün ağırlıklı nasıl bir ruh halinde olur? Akşamları başını yastığa koyduğunda huzurlu mudur yoksa endişeli mi?

Benim şu an aklıma gelmeyen ama o kişiyi tarif  edebilecek tüm soruları kendinize sorup cevapları maddeler halinde yazabilirsiniz.
İşte, bu ikinci liste sizin olmak istediğiniz kişiyi anlatıyor ve üzerinde çalışmanız gereken asıl yer de burası.


SİZ NASIL BİRİSİ OLMALISINIZ ASIL OLMAK İSTEDİĞİNİZ KİŞİMİSİNİZ?
Bunu da belirledikten sonra artık tek yapmanız gereken, hazırlanmak. Yani ikinci listedeki kişi olabilmek için emek vermek ve heyecanla beklemek.
Hani tatil için rezervasyonunuzu yaptırmışsınızdır, o günün geleceğinden emin bir şekilde dört gözle beklersiniz ve hazırlanırsınız ya, aynen o hissiyatla işte.

Bu sebeple bir söz vermenizi ve bunu da yazılı hale getirmenizi isteyeceğim.
“Ben ……. , yukarıdaki kişi olmak için elimden gelenin en iyisini yapacağıma söz veriyor, gerisini hayatın akışına bırakıyor ve güveniyorum.

Ben hazır olduğumda isteklerim de benim için hazırdır”
Ve altına imzanızı atabilirsiniz.
Yeni yıl dilekleriniz hayırlı olsun..
Yazımın son satırlarında ben ;
Tüm Dünya için barış, sevgi, mutluluk diliyorum…
HOŞ GELSİN, SAFALAR GETİRSİN 2018…..

TÜM YAZARLAR

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.